Kudy do Mladějova

Kudy do Mladějova

Mladějov na Moravě leží v okrese Svitavy, přibližně v půli cesty mezi Českou a Moravskou Třebovou. Bývalý šamotový závod, dnes sídlo Průmyslového muzea Mladějov a výchozí bod Mladějovské průmyslové dráhy, se nachází bezprostředně za nádražím normálněrozchodné železnice.

Vlakem

Mladějov leží na trati 017 Česká Třebová – Třebovice v Čechách – Mladějov na Moravě – Moravská Třebová – Chornice – Dzbel. Z České Třebové trvá jízda do Mladějova asi dvacet minut.

Ve vybraných vlacích Českých drah do Mladějova na Moravě je zaveden specifický způsob odbavování – cestující si musí předem zakoupené jízdenky označit v označovači a v případě nástupu bez jízdenky použít k odbavení automatu umístěného ve vozidle (akceptuje pouze mince) nebo požádat o odbavení strojvedoucího (pouze během stání vlaku).

Vyhledání spojení Jízdní řád trati 017

Autem

V Mladějově sledujte ukazatele upozorňující na Mladějovskou průmyslovou dráhu nebo na nádraží Českých drah. K parkování využijte, prosím, jedno ze dvou parkovišť, která jsou vybudována u příjezdových komunikací v blízkosti muzea; parkování je zdarma.

Silnice III/36811

Od 2. dubna do 12. července 2024 je uzavřena silnice III/36811 mezi Trpíkem a Mladějovem na Moravě, pro příjezd do Mladějova využijte prosím alternativních tras.

Mapy.cz: Mladějov na Moravě Uzavírka silnice III/36811 na webu obce Mladějov na Moravě

Vlastním autobusem

Omezená průjezdná výška

Zejména návštěvníky zvláštních jízd na objednávku přijíždějící vlastním autobusem upozorňujeme na omezenou průjezdnou výšku pod železničními podjezdy na některých příjezdových trasách.

  • V Trpíku na silnici III/36811 mezi Damníkovem a Mladějovem (3,3 m)
  • V Krasíkově na silnici II/368 mezi Krasíkovem a Třebařovem (3,4 m)
  • U zastávky Žichlínek na silnici III/36810 mezi Žichlínkem a Rychnovem na Moravě (3,2 m)

Pro příjezd větších autobusů proto doporučujeme cestu po silnici I/35 (E442) do Moravské Třebové a odtud přes Staré Město a Rychnov na Moravě do Mladějova.

Autobusem

Autobusové linky jezdí do Mladějova pouze v pracovní dny, nejbližší zastávkou je „Mladějov na Moravě, pošta“. (Historický název, pošta se dnes nachází jinde.)

Vyhledání autobusového spojení