Kudy do Mladějova

Kudy do Mladějova

Mladějov na Moravě leží v okrese Svitavy, přibližně v půli cesty mezi Českou a Moravskou Třebovou. Bývalý šamotový závod, dnes sídlo Průmyslového muzea Mladějov a výchozí bod Mladějovské průmyslové dráhy, se nachází bezprostředně za nádražím normálněrozchodné železnice.

Vlakem

Mladějov leží na trati 017 Česká Třebová – Třebovice v Čechách – Mladějov na Moravě – Moravská Třebová – Chornice – Dzbel. Z České Třebové trvá jízda do Mladějova asi dvacet minut.

Ve vybraných vlacích Českých drah do Mladějova na Moravě je zaveden specifický způsob odbavování – cestující si musí předem zakoupené jízdenky označit v označovači a v případě nástupu bez jízdenky použít k odbavení automatu umístěného ve vozidle (akceptuje pouze mince) nebo požádat o odbavení strojvedoucího (pouze během stání vlaku).

Vyhledání spojení Jízdní řád trati 017

Autem

V Mladějově sledujte ukazatele upozorňující na Mladějovskou průmyslovou dráhu nebo na nádraží Českých drah. K parkování využijte, prosím, jedno ze dvou parkovišť, která jsou vybudována u příjezdových komunikací v blízkosti muzea; parkování je zdarma.

Mapy.cz: Mladějov na Moravě

Vlastním autobusem

Omezená průjezdná výška

Zejména návštěvníky zvláštních jízd na objednávku přijíždějící vlastním autobusem upozorňujeme na omezenou průjezdnou výšku pod železničními podjezdy na některých příjezdových trasách.

  • V Trpíku na silnici III/36811 mezi Damníkovem a Mladějovem (3,3 m)
  • V Krasíkově na silnici II/368 mezi Krasíkovem a Třebařovem (3,4 m)
  • U zastávky Žichlínek na silnici III/36810 mezi Žichlínkem a Rychnovem na Moravě (3,2 m)

Pro příjezd větších autobusů proto doporučujeme cestu po silnici I/35 (E442) do Moravské Třebové a odtud přes Staré Město a Rychnov na Moravě do Mladějova.

Autobusem

Autobusové linky jezdí do Mladějova pouze v pracovní dny, nejbližší zastávkou je „Mladějov na Moravě, pošta“. (Historický název, pošta se dnes nachází jinde.)

Vyhledání autobusového spojení