Mladějov na Moravě – Výlet do technické historie

Jedenáct kilometrů dlouhá mladějovská úzkokolejka o rozchodu 600 mm byla vybudována na sklonku první světové války pro dopravu lupku, šamotu a místního uhlí. Svému účelu sloužila až do zrušení dolů a uzavření šamotky v roce 1991. Po celou dobu provozu sloužily na této trati převážně parní lokomotivy.

S těmi se dnes můžete setkat ve vyhlášených termínech v čele pravidelných výletních vlaků, případně při některé z dalších akcí, které pořádá Mladějovská průmyslová dráha.

Na návštěvu Vás zve také Průmyslové muzeum Mladějov, jehož expozice železniční, silniční, zemědělské a stavební techniky najdete v areálu bývalého šamotového závodu v Mladějově.

Aktuality z Mladějova

Pour féliciter 2020

Pour féliciter 2020

Průmyslové muzeum Mladějov a Mladějovská průmyslová dráha přejí všem svým členům, příznivcům a partnerům krásné a klidné prožití vánočních svátků a hodně zdraví, úspěchů a volnou cestu do nového roku. Číst dále »

 

Pozvánka na novoroční jízdu 2020

Pozvánka na novoroční jízdu 2020

První vlak roku 2020 vyrazí na trať mladějovské úzkokolejky už prvního ledna. A i letos u toho můžete být i Vy – pokud máte rádi zimu a trošku dobrodružství. Odjezd z Mladějova na Moravě na Nový rok v pravé poledne, povinná rezervace místa předem (prostřednictvím on-line rezervačního systému). Přejít na stránku »

 

Fotogalerie „Přeprava dřeva 2018“

Fotogalerie „Přeprava dřeva 2018“

V dnešní fotogalerii se vrátíme o rok zpátky do prosince 2018, kdy na mladějovskou úzkokolejku vyrazily původní oplenové vozy, aby po podzimní vichřici přepravily z bývalých důlních areálů na Hřebči a Nové Vsi ke katru v Mladějově kmeny ze zlomených a vyvrácených stromů. Přejít na stránku »

 

Zobrazit všechny aktuality

Otevírací doba muzea

Mimo sezonu je muzeum přístupné pouze po předchozí domluvě.

Kudy do Mladějova

Kudy do Mladějova