Mladějov na Moravě – Výlet do technické historie

Jedenáct kilometrů dlouhá mladějovská úzkokolejka o rozchodu 600 mm byla vybudována na sklonku první světové války pro dopravu lupku, šamotu a místního uhlí. Svému účelu sloužila až do zrušení dolů a uzavření šamotky v roce 1991. Po celou dobu provozu sloužily na této trati převážně parní lokomotivy.

S těmi se dnes můžete setkat ve vyhlášených termínech v čele pravidelných výletních vlaků, případně při některé z dalších akcí, které pořádá Mladějovská průmyslová dráha.

Na návštěvu Vás zve také Průmyslové muzeum Mladějov, jehož expozice železniční, silniční, zemědělské a stavební techniky najdete v areálu bývalého šamotového závodu v Mladějově.

Aktuality z Mladějova

Fotogalerie „Jarní brigáda 2019“

Fotogalerie „Jarní brigáda 2019“

Kromě „velkých“ letních traťových brigád provádíme údržbu trati i před začátkem každé sezóny. Loni v dubnu jsme mimo jiné posunovali osu jednoho z oblouků… Přejít na stránku »

 

Fotogalerie „Historie v pohybu 2019“

Fotogalerie „Historie v pohybu 2019“

Každoročně v polovině měsíce června pořádáme akci Historie v pohybu, při které veteráni ze sbírek Průmyslového muzea Mladějov opouštějí svá místa v expozicích a prezentují se v provozu pod širým nebem. Fotografie z vydařeného ročníku 2019 Vám přinášíme v galerii. Přejít na stránku »

 

Pour féliciter 2020

Pour féliciter 2020

Průmyslové muzeum Mladějov a Mladějovská průmyslová dráha přejí všem svým členům, příznivcům a partnerům krásné a klidné prožití vánočních svátků a hodně zdraví, úspěchů a volnou cestu do nového roku. Číst dále »

 

Zobrazit všechny aktuality

Otevírací doba muzea

Mimo sezonu je muzeum přístupné pouze po předchozí domluvě.

Kudy do Mladějova

Kudy do Mladějova