RSS kanál

Zajímá vás, co je v Mladějově nového? Společně s novými webovými stránkami jsme spustili RSS kanál, prostřednictvím kterého se můžete nechat informovat o novinkách na tomto serveru. Díky RSS nemusíte navštěvovat webové stránky jen proto, abyste se podívali, zda je na nich něco nového.

Jak to funguje?

S využitím RSS máte přístup k informacím o aktualitách bez nutnosti návštěvy webových stránek. Náš server vystavuje informace o nových článcích ve standardizovaném formátu RSS - takovému zdroji informací se říká RSS kanál.

Uživatelé, kteří chtějí RSS kanál využívat, musí mít k dispozici RSS čtečku. To je software, který se jednou za čas podívá na všechny RSS kanály, které chcete sledovat, a stáhne nadpisy a anotace nových článků. Vy pak můžete přejít jediným kliknutím na celý článek na webových stránkách.

RSS čtečka může být buď samostatný program, nebo doplněk do webového prohlížeče, v moderních webových prohlížečích bývá RSS čtečka už zabudovaná („Aktuální záložky“ ve Firefoxu, „Novinky“ v Opeře, „Informační kanály“ v Internet Exploreru). Je jen na vás, jakou RSS čtečku se rozhodnete používat.

RSS kanál Mladejov.cz

Prostřednictvím tohoto kanálu jsou publikovány informace o nových aktualitách i o aktualizacích webových stránek.

RSS kanál Mladejov.cz