Novoroční jízda 1. 1. 2022

Ilustrační obrázek

Pojďte se s námi svézt prvním vlakem roku 2022. Plánovaný odjezd je 1. ledna 2022 přesně ve 12:00 z úzkorozchodného nádraží v Mladějově. Cílovou stanicí je Nová Ves, případně jiný obratový bod, kam se podaří dojet. Čas návratu může být vzhledem ke klimatickým a povětrnostním podmínkám rovněž překvapením.

Během jízdy bude určitě i čas udělat pár zajímavých zimních fotozastávek. Jak taková jízda probíhá, se můžete podívat ve fotogaleriích z minulých let.

Bude-li to možné, teplý čaj bude na palubě vlaku a zastávkách podáván zdarma. (V tento den nebude občerstvení U parního stroje v Mladějově otevřeno, předzásobte se proto sami ostatním proviantem v dostatečné míře.)

Ve vlaku budou řazeny vozy plně klimatizované na okolní teplotu. S ohledem na expediční charakter akce proto velmi doporučujeme vhodné oblečení a obuv. Akce není vhodná pro malé děti.

Ilustrační obrázek

Jízdné platí dle standardního tarifu MPD. Rezervace předem prostřednictvím rezervačního systému na adrese rezervace.mladejov.cz je nutná, počet míst je omezený.

Při extrémních sněhových podmínkách může být akce zrušena; konání akce bude účastníkům potvrzeno prostřednictvím SMS, případně budou přes SMS informováni o zrušení vlaku. V případě zrušení vlaku nebo nedojetí vlaku alespoň do poloviny plánované trasy mají cestující nárok na vrácení jízdného.

Akce může být zrušena též z důvodu nepříznivé epidemiologické situace, také v takovém případě budou účastníci přes SMS informováni o zrušení vlaku a bude jim vráceno zaplacené jízdné.

Upozorňujeme cestující, že jízda vlakem a pohyb i pobyt v prostorách stanic i zastávek bude možný pouze s rouškou, respirátorem, šátkem nebo jiným ochranným prostředkem dýchacích cest, který brání šíření kapének.

Jízdní řád - Novoroční jízda

Mladějov na Moravě – Nová Ves u Kunčiny – Hřebeč

km 391
[Z][r]
0Mladějov na Moravě12:00
3Veksl(12:30)
5Nová Ves u Kunčiny zastávka(13:00)
6Větrná|
6Nová Ves u Kunčiny(13:30)
9Josefka
11Hřebeč-Gerhard
11Hřebeč doly

Hřebeč – Nová Ves u Kunčiny – Mladějov na Moravě

km 392
[Z][r]
0Hřebeč doly
0Hřebeč-Gerhard
2Josefka
5Nová Ves u Kunčiny(14:00)
5Větrná|
6Nová Ves u Kunčiny zastávka|
8Veksl|
11Mladějov na Moravě(15:00)
[Z] Mimořádný zimní vlak, nástup pouze v Mladějově na Moravě.
[r] Povinná rezervace místa zakoupením e-jízdenky.

Tento jízdní řád platí v sobotu 1. ledna 2022.

Ve vlacích platí tarif a přepravní řád Mladějovské průmyslové dráhy.