Půjčovna historických kostýmů

Romantické růžové šaty
Romantické růžové šaty

V Průmyslovém muzeu Mladějov máte možnost zapůjčit si za malý poplatek některý z historických kostýmů, například na procházku a fotografování v areálu muzea. Jako kulisy Vám za pěkného počasí doporučujeme zejména muzejní exponáty vystavené pod širým nebem. Proti záloze je možné krátkodobé zapůjčení kostýmů i mimo areál Průmyslového muzea Mladějov.

Provozní doba půjčovny

V turistické sezóně od 1. května do 30. září si můžete kostýmy zapůjčit vždy od úterý do pátku, a to od 10:00 do 15:00 hodin. V sobotu a v neděli tuto službu prozatím neposkytujeme, v pondělí je muzeum zavřené.

Po telefonické domluvě (paní Eva Kopřivová, tel. 604 635 779) je možné zapůjčení kostýmů i mimo turistickou sezónu.

Katalog historických kostýmů

V tuto chvíli máme v nabídce více než šest desítek kostýmů pro dámy i pány velikostí cca 36 až 50 a doporučené výšky postavy mezi 155 a 175 cm. Nabídku nadále rozšiřujeme. Fotografie kostýmů a další podrobnosti naleznete v Katalogu historických kostýmů.

Ceník půjčovného v areálu muzea

1 kostým (dospělý) … 70 Kč
1 kostým (dítě) … 50 Kč

Cena zahrnuje následné vyprání a vyčištění kostýmu při běžném znečištění.

V kostýmu můžete absolvovat také celou provázenou prohlídku vnitřních expozic Průmyslového muzea Mladějov s výjimkou návštěvy výtopny parních lokomotiv, do které není vstup v historických kostýmech kvůli omezenému prostoru a s ohledem na autentické prostředí provozní výtopny možný.

Vypůjčitel kostýmů platí vstupné do areálu muzea dle platného ceníku.

Rakouská dáma
Rakouská dáma

Ceník půjčovného mimo areál muzea

1 kostým na 1 den (dospělý) … 200 Kč
1 kostým na 2 dny (dospělý) … 250 Kč
1 kostým na 3 dny (dospělý) … 300 Kč
každý další den … + 50 Kč
1 kostým na víkend (vypůjčení v pátek, vrácení v úterý) … 300 Kč

Ceny půjčovného jsou uvedeny za každý kalendářní den. Při půjčení kostýmu mimo areál muzea Vás požádáme o složení vratné zálohy ve výši 1000 Kč v hotovosti za každý kostým, kterou obdržíte zpět ihned po vrácení a kontrole kostýmu. V případě poškození nebo silného znečištění kostýmu si vyhrazujeme právo z této zálohy odečíst případné náklady na uvedení kostýmu do původního stavu.

Frak s cylindrem
Frak s cylindrem