Pozvánka do kina – První rakousko-uherský western

Pozvánka do kina – První rakousko-uherský western

Celovečerní nezávislá filmová komedie WESTERN umělecké skupiny Pozůstalí bude mít premiéru 15. června 2015 v pražském biografu Bio OKO. Část tohoto netradičního snímku s oficiálním podtitulem „První rakousko-uherský western“ se natáčela na jaře minulého roku v Mladějově a mladějovská drážka si v něm zahrála právě budovanou americkou lokálku z roku 1895.

Do ospalého městečka Polecat City na americkém Středozápadě přichází jednoho dne neznámý cizinec. Objevuje se právě ve chvíli, kdy se do městečka má začít stavět železnice – pro jedny symbol pokroku, pro druhé naopak symbol rozpínavosti velkokapitálu a bílého muže.

Začíná nelítostný boj plný intrik, úkladů, úskoků, dramatických zvratů, lásky, zrady a komických i nečekaných situací. V ději nechybí hamižný železniční magnát, který není zvyklý brát na nic a na nikoho ohledy, jeho mexický nohsled, moudrý náčelník bojechtivých indiánů, všeho schopný generál kavalérie, přeochotný a možná až příliš ohebný starosta, nevyzpytatelný soudce Roy Bean, šaramantní majitelka šantánu a rázovitý polský barman.

Umělecká skupina Pozůstalí přichází po 4 letech s novým celovečerním filmem – tentokrát výletem do žánru westernové komedie. Filmový spektákl provede diváka městem, divokou přírodou, indiánskou vesnicí i doupětem hříchu a neřesti – nefalšovaným hampýzem. Vedle vtipných dialogů a chytrého humoru se diváci mohou těšit na vizuálně přitažlivé lokace a mimořádnou kostýmní výpravu.

Film obsahuje řadu typických prvků pro filmy Pozůstalých – zejména svérázné propojení historického a zdánlivě odtažitého tématu s aktuálními otázkami naší současnosti.

Premiéra

Slavnostní premiéra filmu Western umělecké skupiny Pozůstalí se uskuteční v pondělí 15. června 2015 od 20:00 hodin v kině Bio OKO v pražských Holešovicích (Františka Křížka 15, Praha 7). Vstupné dobrovolné.

99 minut

Scénář a režie: Michal Krejčík, Jiří Kroupa

Plakát - film Western
Plakát k filmu Western