Aktualizováno: Pomáhejte pohybem s mobilní aplikací EPP od Nadace ČEZ

Aktualizováno: Pomáhejte pohybem s mobilní aplikací EPP od Nadace ČEZ

Přípravy na novou sezónu běží v plném proudu, čeká nás ale ještě náročná oprava železničního přejezdu v km 4,7. S mobilní aplikací EPP od Nadace ČEZ jste nám pomáhali, aniž byste museli vzít do ruky lopatu nebo krumpáč – při svých sportovních aktivitách jste sbírali body a věnovali je na podporu našeho projektu. Nadace ČEZ Vaše body přepočítá na peníze, kterými náš projekt podpoří.

Železniční přejezd v km 4,7 je sice křížením s „pouhou“ silnicí třetí třídy, i tak je ale nejfrekventovanějším přejezdem na celé jedenáctikilometrové trati úzkokolejky. Léta provozu se podepsala na jeho stavu a proto potřebuje ne úplně levnou opravu. Nadace ČEZ se rozhodla projekt opravy podpořit, pokud vy podpoříte projekt dostatečným množstvím bodů, které obdržíte za své sportovní aktivity se zapnutou aplikací EPP. K získání nadačního příspěvku ve výši 70 tisíc korun potřebuje Mladějovská průmyslová dráha nasbírat přibližně 170 tisíc bodů.

Aktualizováno 24. února 2017: Požadovaný počet bodů se dnes, sedm dnů od zveřejnění projektu, podařilo nasbírat. Děkujeme moc všem, kteří se zapojili a pomohli nám našeho cíle dosáhnout.

Nabídka aktivit podporovaných aplikací je opravdu široká, pomáhat můžete i třeba jen chůzí do zaměstnání. Aplikace funguje nejen pro venkovní sporty (chůze, běh, jízda na kole, lyžování…), ale také pro sporty v interiéru (trenažery, běžící pás…). Podle druhu sportu měří aplikace uběhnutou vzdálenost či čas a odhaduje Vámi vydanou energii. Při outdoorových aktivitách využívá GPS, při indoor sportech pak vestavěný akcelerometr.

Pomáhej pohybem při procházce se psem
Body pro nás jste sbírali i při procházce se psem

Aplikace je dostupná pro Android, iOS i Windows Phone. Stažení aplikace a její používání je pochopitelně zdarma, datové připojení vyžaduje aplikace jen v okamžik spuštění nebo při přidělování nasbíraných bodů. Používání aplikace je možné anonymně nebo s registrací prostřednictvím e-mailu či Facebooku.

Pomáhej pohybem
Oficiální infografika projektu Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ

Za Vaši podporu děkujeme a těšíme se na shledanou v sezóně 2017 – pravidelné výletní vlaky vyjíždějí již 6. května.