Bitva Mladějov-Blosdorf 1915 vypukne v sobotu 10. srpna 2013

Bitva Mladějov-Blosdorf 1915 vypukne v sobotu 10. srpna 2013

Zažít atmosféru bitvy první světové války i vzpomenout památky padlých na všech frontách můžete už tuto sobotu 10. srpna 2013 během celodenní vojensko-historické akce Mladějov-Blosdorf 1915. V krajině ne nepodobné Karpatům pod Hřebečským hřbetem se spolu při tradiční bojové ukázce opět střetnou historické jednotky ruské a rakouské armády.

Program

8:00 až 22:00
Provoz úzkorozchodné dráhy (viz jízdní řád 10. 8. 2013)
9:00 až 18:00
Celodenní program pro veřejnost – výjevy ze starého mocnářství, výstava historické techniky, koncert c. a k. dechové hudby
10:30
Pietní akt za účasti historických jednotek, manévry a cvičení historických vojsk
15:30
Bojová ukázka z období první světové války, dělostřelectvo, jízda, letectvo, slavnostní přehlídka
od 17:00
Zábava s hudbou a vojskem

Provoz dráhy

Dovolujeme si Vás upozornit, že kapacita výletních vlaků není neomezená. Pro pohodlí a bezpečnost cestujících Mladějovské průmyslové dráhy počet prodávaných jízdenek nepřesahuje počet míst k sezení v soupravě. Zájemcům o svezení úzkorozchodnou dráhou proto doporučujeme přijet již v dřívějších hodinách a nenechávat nákup jízdenek na poslední chvíli; jízdenky na odpolední vlaky před Bitvou bývají každoročně poměrně brzy vyprodány.

Vstupné

Vstupné na akci formou celodenní vstupenky podle ceníku Sekce vojenské historie Společnosti Renata. Jízdenka na výletní vlaky není součástí vstupného (a obráceně).

Cestujícím vlaku 233/234 jedoucího během bojové ukázky na Novou Ves bude cena zaplacené vstupenky odečtena od ceny jízdenky.

Doprava do Mladějova

Pojedete-li do Mladějova vlastním automobilem, využijte prosím k parkování jedno ze dvou parkovišť, která jsou vybudována u příjezdových komunikací v blízkosti muzea.