Spouštíme nové webové stránky

Spouštíme nové webové stránky

Průmyslové muzeum Mladějov a Mladějovská průmyslová dráha dnes spouští své nové webové stránky. Kromě nového grafického zpracování se návštěvníci mohou těšit na podrobnější a častější informace z Mladějova, přehlednější strukturu a lepší použitelnost.

Nejviditelnější změnou je nové grafické zpracování s čistým a přehledným designem v „důlních“ barvách mladějovského muzea a dráhy, respektující požadavky na moderní vzhled i atmosféru technických památek, o které se obě organizace starají.

Podstatnější změnou je ale samotný obsah stránek – informace, kvůli kterým uživatelé přicházejí. Ty jsou rozšířeny a strukturovány tak, aby každý návštěvník co nejsnáze našel vše, co hledá. Novinkou je přehledný kalendář s termíny provozu železnice a dalších akcí i nové zpracování jízdních řádů. Aktuality z Mladějova, nyní stručně prezentované už na úvodní stránce webu, lze nově sledovat také prostřednictvím RSS kanálu.

Zlepšení se týká také přístupnosti a bezbariérovosti webu, což usnadní přístup k informacím uživatelům, kteří si potřebují zvětšit písmo, ovládají prohlížeč pouze klávesnicí nebo jsou odkázáni na hlasovou čtečku.

Webové stránky jsou vytvořeny v jazyce HTML 4.01 STRICT a jejich grafická podoba je definována pomocí CSS. Při tvorbě stránek byly dodrženy platné standardy a pozornost byla věnována i kompatibilitě se staršími webovými prohlížeči.

Přípravě nových stránek jsme věnovali nejvyšší úsilí. Jestliže přesto narazíte na problém nebo chybu, nebo budete-li mít připomínky a komentáře, napište nám, prosím. Pokud se chcete seznámit s novou strukturou stránek, prohlédněte si mapu webu (hierarchický seznam všech stránek).

Mladějov na Moravě, 2. dubna 2010