Otevření Hřebečských důlních stezek

Otevření Hřebečských důlních stezek

Hřebečské důlní stezky budou slavnostně otevřeny na svatého Prokopa, to jest v neděli 4. července 2010. Na tento den připravili organizátoři celodenní program, určený především pro děti.

8:00 a 8:30
Odjezdy dvou autobusů z autobusového nádraží v Moravské Třebové do zastávky „U Tety“
9:00 – 9:15
Krátký kulturní program „U Tety“ – lesní rohy, proslovy starosty a dalších představitelů města a vlastní slavnostní otevření. Moderují Lumír Moučka a František Žáček.
9:15 – 10:30
Zahájení pochodu ze zastávky „U Tety“. Možnost zakoupení Permonického průkazu pro sbírání razítek (kontrolní stanoviště: Nad doly, Nad Josefkou, Strážný vrch a Hugo Karel)
od 9:15
Pěší pochod v trase „U Tety“ – Josefka (vystoupení studentů a maskota Hřebečských důlních stezek – skřítka Huga) – Strážný vrch (zálesácké hry, oheň a možnost opékání vlastních buřtů) – důl Hugo Karel
14:00 – 15:00
Odjezdy autobusů ze Strážného Vrchu přes Novou Ves na autobusového nádraží v Moravské Třebové (kyvadlová doprava)
13:00 a 15:00
Odjezdy úzkorozchodných parních vlaků Mladějovské průmyslové dráhy od dolu Hugo Karel do Mladějova na Moravě
14:36, 16:36 a 18:49
Odjezdy osobních vlaků Českých drah z Mladějova na Moravě do Moravské Třebové
od 16:00
„Švejkovy c.k. manévry“ na zámku v Moravské Třebové – pásmo se starými písničkami, pohádkami pro děti, vstupy c.k. Regimentu Pětatřicátníků a vystoupením plzeňské revivalové skupiny Lucie Tribute. Moderuje Josef Švejk osobně. Pro držitele Permonického průkazu se všemi razítky vstup na „Švejkovy c.k. manévry“ zdarma.

Fotogalerie z natáčení dokumentu „Cuesta bella aneb dějuplné Hřebečsko“ S permoníkem Hugem na Hřebečské důlní stezky