Doprovodný program v sobotu 3. června

Doprovodný program v sobotu 3. června

V sobotu 3. června 2017 se v Mladějově potkají dvě zatopené parní lokomotivy. Nebudou však na stejných kolejích. Kolegové z Českých drah vypraví z Brna do Mladějova na Moravě parní vlak vedený „Šlechtičnou“ 475.101. Pro cestující z „velké dráhy“ i pro návštěvníky mladějovského muzea bude v době pobytu parního vlaku v Mladějově od 12:00 do 15:30 připraven doprovodný program v podobě provozu osobního důlního vlaku a jízd historického autobusu Praga RND.

Parní vlak Českých drah vyrazí v sobotu 3. června 2017 v 9:00 hodin ze stanice Brno dolní nádraží a přes Boskovice, Velké Opatovice a Moravskou Třebovou dorazí před polednem do Mladějova na Moravě. Podrobnosti o jízdě parního vlaku Českých drah naleznete na webu ČD (Plakát k akci).

V čase pobytu normálněrozchodného vlaku na nádraží ČD, tj. mezi 12:00 a 15:30, bude v areálu Průmyslového muzea Mladějov připraven také doprovodný program – jízdy historického autobusu Praga RND a jízdy důlního vlaku s lokomotivou DH70 a vozy DM12. Úzkorozchodné vlaky Mladějovské průmyslové dráhy budou v provozu podle vyhlášeného jízdního řádu pro pravidelné výletní jízdy. Prosíme návštěvníky, aby počítali se zvýšenou frekvencí cestujících na vlacích MPD 105/106, a doporučujeme návštěvníkům, aby přednostně využili ostatních spojů.

Ilustrační obrázek k akci: © Milan Vojtek, České dráhy, a.s.