Turistická sezóna 2017 v Mladějově na Moravě začíná

Turistická sezóna 2017 v Mladějově na Moravě začíná

V sobotu 6. května 2017 vyrazí po zimní přestávce na úzkorozchodnou trať z Mladějova na Moravě opět pravidelné výletní vlaky. Historická železnice bude v provozu pro veřejnost vybrané soboty v květnu a červnu, všechny soboty v červenci a srpnu, vybrané soboty v září a dále pak o státních svátcích 5. a 6. července. I mimo provozní dny úzkorozchodné železnice je otevřeno Průmyslové muzeum Mladějov, a to denně kromě pondělí.

Provoz úzkokolejky – prodloužení trasy až na Hřebeč-Gerhard

Po náročné a několik let trvající obnově hřebečského úseku trati bude od začátku sezóny 2017 provoz při pravidelných výletních jízdách na mladějovské úzkokolejce rozšířen až do zastávky Hřebeč-Gerhard. V sobotu 6. a 20. května, 3. června, 1., 8., 15., 22. a 29. července, 5., 12. a 26. srpna, 2. a 16. září 2017 se tak můžete těšit na čtyři páry parních vlaků z Mladějova na Moravě na Novou Ves u Kunčiny, odkud dvakrát denně bude pokračovat přípojný motorový vlak až k nové zastávce na začátku bývalého důlního areálu na Hřebči v blízkosti dolu Gerhard. (jízdní řád)

Podle zvláštního jízdního řádu bude dráha v provozu také o svátcích ve středu 5. a ve čtvrtek 6. července 2017 a při akcích Historie v pohybu (17. června 2017) a Bitva (19. srpna 2017) (při akci Bitva bude platit také zvláštní ceník vstupného.)

Provoz Průmyslového muzea Mladějov

Průmyslové muzeum Mladějov otevřelo své brány v úterý 2. května 2017 a bude otevřeno denně kromě pondělí až do konce září. Prohlídky s průvodcem začínají každou celou hodinu od 9 do 15 hodin včetně. Ve dnech provozu dráhy pak začínají prohlídky vždy po návratu výletního vlaku do Mladějova.

Kalendář akcí

Přehled všech termínů provozu úzkorozchodné železnice naleznete také v přehledném kalendáři akcí.