Zavedení možnosti rezervace místa ve výletním vlaku

Zavedení možnosti rezervace místa ve výletním vlaku

Cestující Mladějovské průmyslové dráhy mají nově možnost zarezervovat si předem místa ve výletních vlacích na mladějovské úzkokolejce. Rezervace míst v on-line rezervačním systému na adrese rezervace.mladejov.cz probíhá formou zakoupení e-jízdenky.

Zavedením rezervačního systému vychází Mladějovská průmyslová dráha vstříc přání svých návštěvníků. Kapacita výletních vlaků bohužel není neomezená; kvůli pohodlí a bezpečnosti cestujících počet prodávaných jízdenek totiž nikdy nepřesahuje počet míst k sezení v soupravě. V minulosti tak opakovaně došlo k vyprodání celé kapacity vlaku, což byla situace pro odmítnuté návštěvníky plánující svůj výlet předem velmi nepříjemná. Nyní si tito návštěvníci mohou zajistit svá místa v předstihu.

V tuto chvíli lze rezervovat zpáteční jízdenky z Mladějova na Moravě na Novou Ves a zpět nebo z Mladějova na Moravě na Hřebeč-Gerhard a zpět. Počet míst pro on-line rezervace je určen pro každý vlak zvlášť, jízdenky na zbývající část vlaku se prodávají v osobní pokladně v Mladějově na Moravě v den odjezdu vlaku jako doposud.

Jízdní doklady lze v rezervačním systému zakoupit zpravidla nejdříve měsíc předem a nejpozději v pravé poledne v den předcházející odjezdu vlaku. Cena jízdenek při nákupu on-line je stejná jako v osobní pokladně. On-line platba v rezervačním systému je možná platební kartou VISA nebo MasterCard. (V osobní pokladně v Mladějově lze nadále platit pouze v hotovosti.)

Ve vlaku se pak cestující s rezervací prokazuje vytištěnou e-jízdenkou, jejím zobrazením průvodčímu na displeji svého tabletu či mobilního telefonu nebo jen sdělením bezpečnostního kódu uvedeného na jízdence.

Ve zkušebním provozu úspěšně vyzkoušeli možnost on-line rezervací první cestující už 17. června při akci Historie v pohybu.

Rezervační systém Mladějovské průmyslové dráhy

Obchodní podmínky pro rezervační systém MPD