Týden na mladějovské úzkokolejce 2013

Týden na mladějovské úzkokolejce 2013

Prázdniny jinak? Připojte se na jeden týden k dobrovolníkům z celé České republiky pečujícím o jedinečnou technickou památku – historickou průmyslovou železnici o rozchodu 600 mm s historií přesahující období první republiky, na které dodnes jezdí původní parní lokomotivy.

Úzkorozchodná železnice potřebuje neustálou údržbu – někde je potřeba vyměnit dožilý pražec, místy je nutné domluvit vegetaci zasahující do průjezdného průřezu a občas je nutné opravit výdřevu přejezdu, propustek nebo kolejnicový styk. Práce zajišťují ve svém volném čase členové a příznivci Mladějovské průmyslové dráhy bez nároku na finanční odměnu. Budeme rádi, pokud se k nám rozhodnete o letošních prázdninách připojit.

Akce se koná ve dvou turnusech – od 7. do 14. července a od 28. července do 4. srpna 2013.

Přečtěte si prosím podrobné informace o podmínkách a možnostech přihlášení nebo si stáhněte informační letáček (PDF, 243 kB).

Akce byla podpořena z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.

Týden na mladějovské úzkokolejce

Dobrovolnické aktivity na mladějovské úzkokolejce v letošním roce podpořily také Nadace ČEZ a Nadace Vodafone Česká republika.