Letní jízdy

Ilustrační obrázek

Navštivte jedinečnou úzkokolejku o rozchodu pouhých 600 mm! Pravidelné jízdy výletních vlaků vedených historickou parní lokomotivou se konají vybrané soboty v květnu, červnu, každou prázdninovou sobotu a vybrané soboty v září.

Během letních prázdnin odjíždějí výletní vlaky z Mladějova na Moravě v sobotu celkem čtyřikrát, a to na Novou Ves u Kunčiny (kratší výlet) nebo až do konečné stanice Hřebeč doly (delší výlet). Ačkoliv je mladějovská úzkokolejka dráhou původně průmyslovou, vede její trať krásnou přírodou po úbočí Hřebečovského hřbetu.

V cíli své cesty můžete absolvovat krátkou provázenou prohlídku památek na místní hornickou činnost: portálu dolu Hugo Karel na Nové Vsi a areálu bývalého důlního komplexu na Hřebči. A po návratu zpátky do Mladějova můžete pokračovat návštěvou expozic Průmyslového muzea Mladějov či občerstvení U parního stroje.

V Mladějově si potom nenechte ujít provázené prohlídky vnitřních expozic muzea (motocykly, traktory, kočárky, fotoaparáty a další). Prohlídky trvají asi 60 minut a začínají v 9:45, 11:20, 13:50, 16:10 a 17:55 hodin. Vstupenky na prohlídku lze zakoupit v pokladně na nádraží úzkorozchodné dráhy, jako cestující úzkokolejky máte nárok na zlevněné vstupné.

K dispozici je Vám také občerstvení U parního stroje.

Jízdní řád - Letní jízdy

km 
0Mladějov na MoravěJízdní řád „Letní jízdy“ nebyl doposud zveřejněn.
3Veksl
5Nová Ves u Kunčiny zastávka
6Větrná
6Nová Ves u Kunčiny
9Josefka
11Hřebeč-Gerhard
11Hřebeč doly

Tento jízdní řád platí v sobotu 2., 9., 16., 23. a 30. července, 6., 13. a 20. srpna 2022.

Ve vlacích platí tarif a přepravní řád Mladějovské průmyslové dráhy.

Další jízdní řády