Turistické jízdy 1. května 2021

Ilustrační obrázek

Kvůli nařízeným preventivním opatřením proti šíření onemocnění COVID-19 jsme byli nuceni změnit program pro návštěvníky avizovaný na 1. května 2021.

Provoz dráhy

Vlaky Mladějovské průmyslové dráhy budou v provozu v režimu turistických jízd – odjezdy z Mladějova na Moravě třikrát za den – v 9:00 na Novou Ves u Kunčiny (kratší výlet), v 11:20 až do konečné stanice Hřebeč doly (delší výlet) a v 15:10 ještě jednou na Novou Ves u Kunčiny. Turistické vlaky budou vedeny motorovou lokomotivou.

Ačkoliv je mladějovská úzkokolejka dráhou původně průmyslovou, vede její trať krásnou přírodou po úbočí Hřebečovského hřbetu.

Další služby

Občerstvení U parního stroje v Mladějově na Moravě bude fungovat pouze formou výdejního okénka.

Provázené prohlídky vnitřních expozic Průmyslového muzea Mladějov (motocykly, traktory, kočárky, fotoaparáty a další) jsou zrušeny, dokud neskončí platnost mimořádného opaření MZDR 14601/2021-2/MIN/KAN. Snížené vstupné do muzea pro cestující úzkokolejky můžete využít v libovolném jiném termínu v roce 2021, pokud si uschováte svou jízdenku.

Hromadné provázené prohlídky památek na místní hornickou činnost na Nové Vsi a na Hřebči se nekonají.

Změna programu vyhrazena

Piktogram respirátor

Dovolujeme si Vás upozornit, že s ohledem na epidemiologickou situaci nebo nařízená preventivní opatření může dojít ke změně programu. Sledujte prosím aktuality na našich webových stránkách www.mladejov.cz.

Očekávejte prosím, že jízda vlakem a pohyb i pobyt v prostorách stanic i zastávek budou možné pouze s ochranným prostředkem dýchacích cest, např. respirátorem FFP2 nebo KN 95 (dle mimořádného opatření MZDR 15757/2020-47/MIN/KAN).

Jízdní řád

km 
0Mladějov na MoravěJízdní řád „“ nebyl doposud zveřejněn.
3Veksl
5Nová Ves u Kunčiny zastávka
6Větrná
6Nová Ves u Kunčiny
9Josefka
11Hřebeč-Gerhard
11Hřebeč doly

Tento jízdní řád platí .

Další jízdní řády