Zahájení sezóny 2021


Pozor - změna programu (sobota 1. května 2021)

Kvůli nařízeným preventivním opatřením proti šíření onemocnění COVID-19 jsme byli nuceni změnit program pro návštěvníky avizovaný na 1. května 2021. Slavnostní zahájení sezóny se bohužel nekoná, vlaky Mladějovské průmyslové dráhy budou v provozu v režimu turistických jízd.


Nový program a jízdní řád naleznete zde.


Slavnostní představení historického autobusu Praga MO z roku 1926 proběhne při nejbližší vhodné příležitosti, pravděpodobně při akci Historie v pohybu.

Aktualizováno 16. dubna 2021Historické autobusy PMM

Na sobotu 1. května 2021 připravujeme slavnostní zahájení nové turistické sezóny mladějovského muzea a úzkokolejky. Těšit se můžete na náš nový exponát – historický autobus Praga MO z roku 1926, který se poprvé představí veřejnosti po náročné renovaci v mladějovských dílnách.

Mezi 12:00 a 13:00 Vás čeká doprovodný program v Mladějově, kterého se kromě již zmíněného nově zrenovovaného autobusu Praga MO zúčastní i jeho mladší sourozenec – autobus Praga RND z roku 1946.

Změna programu vyhrazena

Piktogram respirátor

Dovolujeme si Vás upozornit, že s ohledem na epidemiologickou situaci nebo nařízená preventivní opatření může dojít ke změně programu. Sledujte prosím aktuality na našich webových stránkách www.mladejov.cz.

Očekávejte prosím, že jízda vlakem a pohyb i pobyt v prostorách muzea, stanic i zastávek budou pravděpodobně možné pouze s respirátorem FFP2 nebo obdobným ochranným prostředkem.