Bitva Mladějov-Blosdorf vypukne v sobotu 27. srpna 2016

Bitva Mladějov-Blosdorf vypukne v sobotu 27. srpna 2016

V sobotu 27. srpna 2016 se v Mladějově utkají vojáci německé, rakouské a ruské armády v rekonstrukci bitvy z první světové války – Mladějov-Blosdorf 1915. Součástí programu bude pietní akt za účasti historických jednotek, bojová ukázka, večerní ohňostroj a celodenní provoz úzkokolejky podle zvláštního jízdního řádu.

Program akce

9:00 až 20:00
Provoz úzkorozchodné dráhy (viz jízdní řád 27. 8. 2016)
9:00 až 18:00
Celodenní program pro veřejnost – výjevy ze starého mocnářství, výstava historické techniky, koncert c. a k. dechové hudby
10:30
Pietní akt za účasti historických jednotek, manévry a cvičení historických vojsk
15:30
Bojová ukázka z období první světové války, dělostřelectvo, jízda, letectvo, slavnostní přehlídka, …
od 17:00
Zábava s hudbou a vojskem
21:30
Slavnostní ohňostroj

Podívejte se na fotografie z Bitvy Mladějov-Blosdorf z minulého roku nebo si přečtěte více o myšlence této tradiční vzpomínkové akce.

Provoz dráhy

Dovolujeme si Vás upozornit, že kapacita výletních vlaků není neomezená. Pro pohodlí a bezpečnost cestujících Mladějovské průmyslové dráhy počet prodávaných jízdenek nepřesahuje počet míst k sezení v soupravě. Zájemcům o svezení úzkorozchodnou dráhou proto doporučujeme přijet již v dřívějších hodinách a nenechávat nákup jízdenek na poslední chvíli; jízdenky na odpolední vlaky před Bitvou bývají každoročně poměrně brzy vyprodány.

Vstupné

Vstupné na akci formou celodenní vstupenky podle ceníku Sekce vojenské historie Společnosti Renata (dospělí 110 Kč, děti 70 Kč) je vybíráno u vstupu do areálu v Mladějově na Moravě. Jízdenka na výletní vlaky není součástí vstupného (ani obráceně).

Doprava do Mladějova

Pojedete-li do Mladějova vlastním automobilem, využijte prosím k parkování jedno ze dvou parkovišť, která jsou vybudována u příjezdových komunikací v blízkosti muzea.

Plakát Mladějov-Blosdorf 2016
Plakát Mladějov-Blosdorf 2016

Partnery akce jsou obec Mladějov na Moravě, Svitavský deník, Průmyslové muzeum Mladějov, ČRo Pardubice a Pivovar Litovel. Akce se koná za podpory Ministerstva obrany ČR.