Bitva Mladějov-Blosdorf už tuto sobotu 19. srpna 2017

Bitva Mladějov-Blosdorf už tuto sobotu 19. srpna 2017

Navštivte vzpomínkové oslavy památky padlých za světové války, které se konají v Mladějově na Moravě tuto sobotu 19. srpna. Čeká Vás celodenní program, jehož vrcholem bude odpolední bojová ukázka. Na úzkokolejce bude tento den platit zvláštní jízdní řád.

Program akce

9:00 až 20:00
Provoz úzkorozchodné dráhy (viz jízdní řád 19. 8. 2017)
9:00 až 18:00
Celodenní program pro veřejnost – výjevy ze starého mocnářství, výstava historické techniky
10:30
Pietní akt za účasti historických jednotek
15:30
Bojová ukázka za použití obrněných vozidel, parního vlaku a další dobové techniky
od 17:00
Zábava s hudbou a vojskem
21:30
Slavnostní ohňostroj

Podívejte se na fotografie z Bitvy Mladějov-Blosdorf z minulého roku nebo si přečtěte více o myšlence této tradiční vzpomínkové akce.

Provoz dráhy

Dovolujeme si Vás upozornit, že kapacita výletních vlaků není neomezená. Pro pohodlí a bezpečnost cestujících Mladějovské průmyslové dráhy počet prodávaných jízdenek nepřesahuje počet míst k sezení v soupravě. Zájemcům o svezení úzkorozchodnou dráhou proto doporučujeme rezervaci jízdenky nebo přijet již v dřívějších hodinách a nenechávat nákup jízdenek na poslední chvíli.

Vstupné

Vstupné na akci formou celodenní vstupenky podle ceníku Sekce vojenské historie Společnosti Renata (dospělí 110 Kč, děti 70 Kč) je vybíráno u vstupu do areálu v Mladějově na Moravě. Jízdenka na výletní vlaky není součástí vstupného (ani obráceně).

Doprava do Mladějova

Pojedete-li do Mladějova vlastním automobilem, využijte prosím k parkování jedno ze dvou parkovišť, která jsou vybudována u příjezdových komunikací v blízkosti muzea.

Plakát Mladějov Blosdorf 2017
Plakát

Partnery akce jsou obec Mladějov na Moravě, Svitavský deník, Průmyslové muzeum Mladějov, ČRo Pardubice a Pivovar Litovel. Akce se koná za podpory Ministerstva obrany ČR.