Bitva Mladějov-Blosdorf vypukne v sobotu 29. srpna 2020

Bitva Mladějov-Blosdorf vypukne v sobotu 29. srpna 2020

Vzpomínkové oslavy památky padlých za světové války se letos uskuteční v sobotu 29. srpna. V Mladějově na Moravě Vás čeká celodenní program, jehož vrcholem bude odpolední bojová ukázka. Na úzkokolejce bude tento den platit zvláštní jízdní řád.

Program akce

9:00 až 18:00
Provoz úzkorozchodné dráhy (viz jízdní řád 29. 8. 2020)
9:00 až 18:00
Celodenní program pro veřejnost – výjevy ze starého mocnářství, historická technika, vojenské tábory císařské a carské armády, četnická stanice, c.k. polní pošta, flašinetář, historický fotosalon, střelnice…
11:00
Pietní akt za účasti vojska
15:00
Bojová ukázka – obrněná vozidla, vlaky, letectvo, 200 účinkujících

Podívejte se na fotografie z Bitvy Mladějov-Blosdorf z minulého roku nebo si přečtěte více o myšlence této tradiční vzpomínkové akce.

Provoz dráhy a muzea

Dovolujeme si Vás upozornit, že kapacita výletních vlaků není neomezená. Pro pohodlí a bezpečnost cestujících Mladějovské průmyslové dráhy počet prodávaných jízdenek nepřesahuje počet míst k sezení v soupravě. Zájemcům o svezení úzkorozchodnou dráhou proto doporučujeme rezervaci jízdenky nebo přijet již v dřívějších hodinách a nenechávat nákup jízdenek na poslední chvíli.

Provázené prohlídky vnitřních expozic Průmyslového muzea Mladějov začínají v sobotu 29. 8. 2020 mimořádně v 9:30, 13:10 a 18:10 hodin.

Vstupné

Vstupné na akci formou celodenní vstupenky podle ceníku Sekce vojenské historie Společnosti Renata (dospělí 180 Kč, děti do 15 let 90 Kč, rodinné 2+3 400 Kč) je vybíráno u vstupu do areálu v Mladějově na Moravě. Jízdenka na výletní vlaky není součástí vstupného (ani obráceně).

Doprava do Mladějova

Pojedete-li do Mladějova vlastním automobilem, využijte prosím k parkování jedno ze dvou parkovišť, která jsou vybudována u příjezdových komunikací v blízkosti muzea.

Plakát Mladějov Blosdorf 2020
Plakát

Partnery akce jsou obec Mladějov na Moravě, Svitavský deník, Průmyslové muzeum Mladějov, ČRo Pardubice a Pivovar Litovel. Akce se koná za podpory Ministerstva obrany ČR.