Bitva Mladějov-Blosdorf 1915 vypukne už 7. srpna

Bitva Mladějov-Blosdorf 1915 vypukne už 7. srpna

Už jen necelý týden zbývá do konání tradiční vzpomínkové akce na všechny padlé za Světové války, která se tak jako každý rok uskuteční v Mladějově na Moravě první srpnovou sobotu, kterou je letos 7. srpen. Součástí programu této události s názvem Bitva Mladějov – Blosdorf 1915 je i bitevní ukázka, v níž proti sobě nastoupí vojáci rakouské a ruské armády, aby názorně připomněli válečné hrůzy, od kterých nás dělí pouhých 95 let.

Program

8:55 až 22:00
Provoz úzkorozchodné dráhy (viz jízdní řád)
9:00 až 18:00
Výjevy ze starého mocnářství, výstava historické vojenské techniky, koncert C. a K. vojenské hudby Jevíčko, mažoretky
10:30
Pietní akt za účasti historických jednotek
v průběhu dne
Manévry a cvičení historických vojsk
15:30
Bojová ukázka - dělostřelectvo, jízda, letectvo, slavnostní přehlídka…
od 17:00
Zábava s hudbou a vojskem
21:30
Ohňostroj

Další informace o smyslu Bitvy a o bitevní ukázce naleznete v samostatném článku Myšlenka akce Mladějov – Blosdorf 1915.

Provoz dráhy a muzea

Jízdní řád na Bitvu je k dispozici také ke stažení a vytištění ve formátu PDF. Provázené prohlídky expozic Průmyslového muzea Mladějov budou probíhat vždy po příjezdu každého parního vlaku do Mladějova, prohlídka před noční jízdou začíná v 19:20.

Dovolujeme si Vás upozornit, že kapacita výletních vlaků je omezená. Pro pohodlí a bezpečnost cestujících Mladějovské průmyslové dráhy počet prodávaných jízdenek nepřesahuje počet míst k sezení v soupravě. Zájemcům o svezení úzkorozchodnou dráhou proto doporučujeme přijet již v dřívějších dopoledních hodinách a nenechávat nákup jízdenek na poslední chvíli, jízdenky na odpolední vlaky před Bitvou bývají každoročně poměrně brzy vyprodány.

Doprava do Mladějova

Pro cestu do Mladějova a z Mladějova doporučujeme návštěvníkům Bitvy využít vlakových spojů Český drah, a. s., které budou mimořádně posíleny o další vozy. Pojedete-li do Mladějova vlastním automobilem, využijte prosím k parkování jedno ze dvou parkovišť, která jsou vybudována u příjezdových komunikací v blízkosti muzea.

Těšíme se na viděnou v Mladějově a přejeme vám krásný a trvalý zážitek.