Příští stanice Hřebeč? O obnově posledního úseku dráhy rozhoduje veřejnost

Příští stanice Hřebeč? O obnově posledního úseku dráhy rozhoduje veřejnost

Část mladějovské úzkorozchodné dráhy mezi Novou Vsí u Kunčiny a Hřebčí je doposud pro špatný technický stav pro veřejnost uzavřena. Obnovení provozu na historické úzkokolejce v celé její délce nyní může pomoci i veřejnost – prostřednictvím kampaně na portálu Hithit.

Průmyslová dráha o rozchodu pouhých 600 mm s historií přesahující období první republiky, na které dodnes jezdí původní parní lokomotivy, u nás zbývá pouze jediná. Už více než deset let se dobrovolníci z celé České republiky věnují její záchraně a udržení v provozu jako živé industriální památky a píší tak dál její jedinečný příběh.

Pomoci se spolufinancováním rekonstrukce posledního úseku až do konečné stanice Hřebeč, po níž bude možné obnovit provoz na této unikátní trati v celé její délce, můžete nyní i Vy, pokud výměnou za některou z atraktivních odměn podpoříte náš projekt Parní úzkokolejkou za hornickou historií na crowdfundingovém portálu Hithit.

Jaké odměny Vás čekají?

Kromě dobrého pocitu z podpory potřebného projektu na Vás čekají například speciální jízdenky pro podporovatele, výlet zvláštním vlakem po opravované trati až na Hřebeč, možnost vyzkoušet si vybrané profese na dráze na zkoušku nebo rovnou vypravení soukromého vlaku dle Vašeho přání. Svým příspěvkem přitom pomáháte hned dvakrát: pokud se nám podaří získat potřebnou cílovou částku 120 000 Kč, Nadace Vodafone Česká republika tuto částku zdvojnásobí.

Aktualizováno 18. 9. 2014: Po třiceti dnech od zahájení kampaně se podařilo shromáždit cílovou částku a splnit tím podmínky Nadace Vodafone Česká republika pro udělení nadačního příspěvku. Do 18. září 2014, kdy kampaň skončila, se do ní zapojilo přesně 200 přispěvatelů, kterým se podařilo shromáždit částku 155 860 korun. Všechny tyto prostředky budou použity na realizaci projektu obnovy posledního úseku úzkokolejky až do stanice Hřebeč.


Pokud nás nemůžete podpořit finančně, pomozte nám prosím alespoň tím, že o této kampani řeknete svým přátelům nebo známým.

Jak crowdfunding funguje?

V průběhu kampaně mohou přispěvatelé podpořit projekt finanční částkou podle vlastní volby výměnou za některou z odměn, které nabízí autor projektu. Pokud projekt získá svou cílovou částku, portál Hithit pošle vybrané peníze autorovi na realizaci projektu a ten odmění všechny dárce. Pokud by se ale do stanoveného termínu (v našem případě do 18. 9.) cílová částka nevybrala, všechny peníze by se vrátily jednotlivým přispěvatelům zpátky.

Logo Nadace Vodafone ČR

Projekt je realizován za podpory Nadace Vodafone Česká republika.