Týden na mladějovské úzkokolejce 2014

Týden na mladějovské úzkokolejce 2014

Připojte se o letních prázdninách k dobrovolníkům z Mladějovské průmyslové dráhy a prožijte jeden týden na historické úzkorozchodné železnici mezi Mladějovem na Moravě a Hřebčí. Během akce se seznámíte s historií, technikou a provozem muzejní úzkokolejky a spolu s námi se budete podílet na údržbě a obnově úzkorozchodné trati.

Mladějovská průmyslová dráha je jedinou průmyslovou železnicí o rozchodu 600 mm v České republice, na které dodnes jezdí původní parní lokomotivy. Její provoz i údržbu zajišťují bez nároku na finanční odměnu členové a příznivci Mladějovské průmyslové dráhy, kteří věří, že se záchraně této jedinečné technické památky vyplatí věnovat svůj volný čas.

Během akce Týden na mladějovské úzkokolejce se k nim můžete připojit i Vy.

Pokud chcete vidět, co Vás v Mladějově může potkat, podívejte se na fotografie z loňského ročníku této akce (1. díl, 2. díl, výlet).

Letos se Týden na mladějovské úzkokolejce koná ve třech turnusech, které začínají 29. června, 6. července a 23. července 2014.

Přečtěte si prosím podrobnosti o podmínkách a možnostech přihlášení. Detailní informace o této akci získáte a přihlásit se můžete prostřednictvím emailu brigady zavináč mladejov tečka cz.