Slavnostní zahájení sezóny 2011

V sobotu 7. května 2011 byla na Mladějovské průmyslové dráze zahájena nová turistická sezóna. To by samo o sobě nebylo nic zvláštního, kdyby při této příležitosti nevyjely na úzkorozchodnou trať hned dvě parní lokomotivy. Ano, neuvěřitelné se stalo skutečností. Po pěti letech, kdy ležela tíha provozu turistických vlaků výlučně na parní lokomotivě číslo 5, se k ní opět připojila její starší sestřička označená číslem 1.

životopisu lokomotivy č. 1 se tak uzavřela jedna z temných kapitol její historie. Před pěti lety byla totiž odstavena z provozu zcela neplánovaně poté, co se neznámí pachatelé vloupali do výtopny a odcizili množství pro provoz naprosto nezbytných součástí lokomotivy.

I tuto ztrátu se ale podařilo překonat a nové díly vyrobit. Při té příležitosti se lokomotiva včetně kotle podrobila generální opravě a dostala také nový nátěr. Právě na „Jedničce“ by totiž měla ležet tíha turistického provozu v příštích letech. Věřme, že se jí v tomto směru bude dařit a že bude přinášet radost malým i velkým.