Mimořádný jednosměrný parní vlak v sobotu 17. září 2022

Mimořádný jednosměrný parní vlak v sobotu 17. září 2022

V sobotu 17. září 2022 vypravujeme mimořádný parní vlak s odjezdem z Mladějova ve 13:35 hodin. Vlak bude pro veřejnost veden pouze jednosměrně. Jízdenky je možné zakoupit v předstihu přes rezervační systém, v den jízdy se budou prodávat v pokladně úzkorozchodné dráhy od 13 hodin. Občerstvení U parního stroje nebude v provozu.

Jízdní řád – Mimořádný jednosměrný parní vlak 17. 9. 2022

Mladějov na Moravě 13:35 - Veksl 13:58 - Nová Ves u Kunčiny zastávka 14:10 - Nová Ves u Kunčiny 14:18 - Josefka 14:34

Vlak je veden historickou parní lokomotivou. Možnost rezervace místa zakoupením e-jízdenky. Tento jízdní řád platí jen v sobotu 17. září 2022.

Tipy na výlet

Výlet můžete začít prohlídkou expozic Průmyslového muzea Mladějov ve 12:00. Prohlídka sbírek motocyklů, traktorů, kočárků, fotoaparátů a dalších exponátů trvá asi 60 minut. Vstupenky lze zakoupit v pokladně na vrátnici muzea, cestující úzkokolejky mají nárok na zlevněné vstupné.

Pro cestu úzkorozchodným parním vlakem si můžete vybrat z několika cílových stanic, ze kterých můžete pokračovat do okolí.

Mladějov - Veksl

Ze zastávky Veksl se vydáte po žluté a návazně po zelené turistické značce k pozůstatkům mladějovského hradiska, kde je i informační tabule o místní historii. Nebo se z Vekslu můžete po žluté značce vrátit rovnou do Mladějova.

Mladějov - Nová Ves u Kunčiny zastávka

Po výstupu z vlaku můžete pokračovat po silnici buď přes Novou Ves do Kunčiny se železniční zastávkou na trati mezi Českou Třebovou a Moravskou Třebovou (vhodné pro cyklisty) nebo vystoupáte na hřeben Hřebečského hřbetu a přes Dětřichov se dostanete na hlavní silnici, odkud můžete pokračovat na Svitavy/Litomyšl/Českou Třebovou (nejbližší normálněrozchodnou železniční stanicí je Opatov).

Mladějov - Nová Ves u Kunčiny

Po prohlídce portálu bývalé štoly Hugo Karel můžete vyrazit po značení Hřebečských důlních stezek na rozhlednu Strážný vrch, vzdálenou cca 1,5 km. Nejbližší normálněrozchodnou železniční zastávkou je Kunčina.

Mladějov - Josefka

Ze zastávky Josefka, kde trasa mimořádného vlaku pro veřejnost končí, se dostanete k replice portálu štoly Josefka prudkým stoupáním. Ještě výše na hlavní cestě nad štolou poblíž rozcestníku Hřebečských důlních stezek pak najdete i informační tabuli k této štole. Pokračovat můžete po hřebenovce na jih směrem na Hřebeč nebo na sever zpátky k Mladějovu.

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet