Tři nové fotogalerie za červenec

Tři nové fotogalerie za červenec

V červenci bylo v Mladějově i na mladějovské úzkokolejce poměrně živo, udělalo se hodně práce a také hodně fotografií. Červencové dění v Mladějově i kolem něj vám podrobněji přiblíží hned tři současně publikované fotogalerie - Práce na trati, Veřejná brigáda a Exkurze do šamotky ve Velkých Opatovicích.

V první polovině července ožila mladějovská úzkokolejka téměř pravidelným provozem – pracovní vlak nebo alespoň motorovou drezínu bylo na trati možné potkat každý den. Více informací a především snímků naleznete ve fotogalerii „Práce na trati (červenec 2010)“.

V termínu od 18. 7. 2010 do 25. 7. 2010 se uskutečnila dobrovolná veřejná brigáda na obnovu úzkorozchodné trati Mladějov na Moravě – Hřebeč-doly. Hlavní plánovanou náplní byla rekonstrukce nejbolestivějších míst na hřebečském úseku, pracovalo se ale i na údržbě trati mezi Mladějovem a Novou Vsí. Fotografie a bližší podrobnosti najdete v galerii „Veřejná brigáda 2010“.

Pro všechny účastníky veřejné brigády uspořádala Mladějovská průmyslová dráha ve středu 21. 7. 2010, která byla odpočinkovým dnem uprostřed jinak pracovního týdne, exkurzi do fungujícího šamotového závodu ve Velkých Opatovicích. O tom, co měla velkoopatovická šamotka společného s tou naší v Mladějově, i o tom, v čem se zásadním způsobem lišily, se můžete dočíst na stránce Exkurze do šamotového závodu ve Velkých Opatovicích.

A nakonec bychom vás rádi upozornili na podrobnou reportáž s vlastní fotogalerií a videozáznamem, včetně DVD ke stažení, z letošní Historie v pohybu, kterou publikoval server malá i VELKÁ železnice – vlacky.com pod názvem Průmyslové muzeum Mladějov na Moravě 12.6.2010, „Historie v pohybu 2010“. Tento odkaz najdete i v naší fotogalerii o Historii v pohybu 2010.