Mezi pražci mladějovské úzkokolejky – září 2012

Ač se valem blíží zahájení nové sezóny a většina činností, které nyní v Mladějově probíhají, je směřována k jejímu zdárnému zahájení a následnému průběhu, stojí zato se nyní na chvíli zastavit a ohlédnout zpět. Náš pohled bude směřovat do září roku 2012, kdy se v Mladějově uskutečnily tři významné akce.

Byly to již šestý ročník projektu Mezi pražci mladějovské úzkokolejky, druhý ročník speciálních jízd určených skautům Pardubického kraje a jízda nákladního vlaku vedeného parní lokomotivou objednaná fotografy z Německa. Pojďme se tedy společně - alespoň prostřednictvím fotogalerií – vrátit do září 2012 a zavzpomínat na tyto akce.

První akcí byl další ročník výchovně-vzdělávacího projektu nazvaného výstižně „Mezi pražci mladějovské úzkokolejky“, který již šestým rokem realizuje Základní škola Kostelní náměstí z Moravské Třebové v úzké spolupráci s MPD a PMM. Šestého ročníku tohoto projektu se zúčastnilo 17 žáků sedmých tříd, kteří se tradičně věnovali širokému spektru aktivit od poznávání historie těžby a zpracování žáruvzdorných jílů přes přírodovědné aktivity až po aktivity výtvarné, dokonce byl natočen i krátký film. Vše nasvědčuje tomu, že šestý ročník tohoto – i v odborných kruzích velice dobře hodnoceného projektu – nebyl ročníkem posledním…