Skautský den na Mladějovské průmyslové dráze

Ve zprávě z tisku pojednávající o Skautském dni na mladějovské dráze jsme vám slíbili samostatnou fotogalerii z této neobvyklé akce – zde tedy je.

Na úvod několik slov o tom, co se vlastně v neděli 19. září v Mladějově událo. Junák – Svaz skautů a skautek ČR – přesněji řečeno jeho pardubická krajská rada – v tomto termínu ve spolupráci s MPD uspořádala pro oddíly z Pardubického kraje Skautský den na Mladějovské průmyslové dráze. Jeho součástí byly samozřejmě jízdy parních vlaků a prohlídky muzea, méně obvyklou záležitostí pak bylo devět soutěžních disciplín, za jejichž absolvování teprve děti získaly kýženou jízdenku na vlak MPD. A že byly tyto disciplíny, připravené skauty z Moravské Třebové a z Letohradu, pěkně vypečené – byly totiž motivovány také železnicí. Již jen názvy některých vypovídají o jejich povaze: Číšník ve vlaku, Průvodčí v tunelu či Vlak v mlze…

Pojďme se tedy alespoň prostřednictvím obrázků vrátit do slunné zářijové neděle, kdy se tato velice úspěšná akce, jíž se zúčastnilo více jak 250 skautů, uskutečnila.

Text a popisky: Petr Sýkora